Pieter-Jan Buhler: ‘Liemerse Ambassade zichtbaar maken voor iedereen’
De Liemerse Ambassade betekent veel voor de regio. Dat zegt Pieter-Jan Buhler, bestuurder van scholenkoepel LiemersNovum en lid van de Raad van Advies van de Liemerse Ambassade. Hij ziet dat onderwijs, ondernemers en overheid elkaar versterken binnen de Ambassade.
Twee keer per jaar komt de Raad van Advies bij elkaar. Vorige week vormde Huis Sevenaer het decor. Pieter-Jan Buhler (op foto): “Een prachtige plek in de Liemers om met elkaar te sparren over alles wat er binnen de Liemerse Ambassade gebeurt. En dat is veel. Het is belangrijk dat we met elkaar zorgen dat de Liemers aantrekkelijk blijft, zodat mensen hier willen wonen en werken en als ze weggaan, ook weer terugkomen. Daar speelt de Liemerse Ambassade een rol in. We zien dat projecten echt van de grond komen en de Liemerse Ambassade echt slagkracht creëert. Zoals LEADER, landbouw, vrijetijd en de nieuwe Actietafel Onderwijs-Arbeidsmarkt.”
Wel vindt hij dat de buitenwereld nog onvoldoende zicht heeft op alles wat er binnen de Liemerse Ambassade gebeurt. “Intern weten we precies wat we bedoelen, maar het uitleggen aan de omgeving blijft lastig. Terwijl juist inwoners en bedrijven moeten begrijpen wat de Liemerse Ambassade betekent en oplevert. Ook wethouders moeten aan hun raadsleden kunnen uitleggen wat ze hier doen, net zoals ik aan mijn achterban wil uitleggen wat de Liemerse Ambassade toevoegt. Daar is nog wat winst te boeken.”
Nu de plannen van één grote gemeentelijke fusie in de Liemers steeds concretere vormen aannemen, liggen er volgens Pieter Jan nieuwe kansen. “De Liemerse Ambassade kan hier een mooie voortrekkersrol in spelen door nu de al bestaande samenwerking tussen Liemerse gemeenten verder te versterken.”
Vorige week vormde Huis Sevenaer het decor van een bijeenkomst van de Raad van Advies van de Liemerse Ambassade.
